Dokumentárne filmy na DVD

#01

AKCEPTÁCIA

3,50 €

Úchvatný, súvislý, extrémny a životu nebezpečný prechod na lyžiach 23 dolín a 18 vysokohorských sediel Vysokých Tatier, v jedinečnom zážitkovom, dobrodružnom dokumentárnom filme.

 

 • dĺžka trvania je 90 minút
 • anglické titulky

Ponorte sa a na vlastnej koži prežite snahu dvoch špičkových, medzinárodne ocenených slovenských reprezentantov Michala Maláka a Miroslava Leitnera pri pokuse zdolať nikdy neprekonaný historický rekord v krásnych, nečakaných exteriéroch iba zdanlivo známych veľhôr, v ktorých doposiaľ našlo smrť viac než 1125 ľudí. Divoká krutosť prírody verzus súčasná technika a špeciálny tréning, osamotenosť, extatické vzrušenie , depresia a zmysel jednania, to sú odtiene jemne filozofujúceho dokumentu. Na vlastnej koži precítite situácie, po ktorých v hĺbke duše túžite, ale v skutočnosti sa ich obávate…

#02

Tatranské oblúky Dava Karničara

2,50 €

Muž, ktorý ako prvý zlyžoval M. Everest navštívil aj Vysoké Tatry, kde s partiou skialpinistov prežil zopár zimných dobrodružstiev. Film ponúka príbeh, ktorý prežili nadšení skialpinisti a milovníci hôr s týmto skvelým človekom a skromným extrémnym lyžiarom počas jeho pobytu vo Vysokých Tatrách. Odhalí jeho živonú filozofiu a ponúkneužitočné rady
o pohybe v horách.

 

 • dĺžká trvania je 47 minút
 • slovinské, anglické a nemecké titulky

Vychutnajte si pohodu, adrenalín, krásu hôr a užite si s nami nečakané, humorné aj vážne situácie. Davo Karničar – slovinský extrémny lyžiar a horolezec, ktorý zlyžoval ako prvý Mount Everest až z vrcholu.
Absolvoval aj projekt pod názvom Seven Summits v ktorom zlyžoval najvyššie hory všetkých siedmich kontinentov. Vo Vysokých Tatrách nakrúcal film o extrémnom lyžovaní.
Náš filmársky tím s ním strávil celý týždeň v Tatrách .
Mali sme nádherné počasie, super sneh ale natáčanie bolo veľmi náročné nakoľko sme museli v krátkych časových intervaloch sa presúvať v exponovaných podmienkach a vyliezť na okolité štíty. Miestami boli aj ťažké podmienky na výstup s filmárskou technikou.
A stíhať za Davom to bol ďalší problém . Síce bol trpezlivý a spolupracoval, ale jeho fyzická kondícia predsa bola na vyššej úrovni ako naša a to sme s ním držali krok. Inak je to nesmierne super človek skromný a jeho skúsenosti v horách a znalosti bezpečného pohybu v horách ukazujú jasne prečo dokázal to čo dokázal.

#03

Jastrabka

3,50 €

Príbeh o Jastrabej veži vo Vysokých Tatrách a o jednej z povestí, ktoré túto vežu sprevádzajú po stáročia. Filmový príbeh o Jastrabej veži vo Vysokých Tatrách a o jednej z povestí, ktoré túto vežu sprevádzajú po stáročia. Film priblíži povesť o karbunkule – drahokame, ktorý zmaril nie jeden ľudský život pri hľadaní pokladov a dobýjaní tejto magickej hory a prevedie diváka z minulosti do súčasnosti. Jastrabia veža sa vypína v prekrásnej doline nad Chatou pri Zelenom plese(Brnčalkou).

 

 • dĺžka trvania je 30 minút
 • polské, anglické a nemecké titulky

Film je plný záberov divokej prírody, rastlín, zvierat a života ľudí, ktorí odjakživa skúšali rôznymi spôsobmi ako túto horu zdolať a možno týmto príbehom dostane divák odpoveď na rôzne otázky, ktoré si ľudia v bežnom živote nestihnú ani položiť. Okrem iného uvidíte skvelé lezecké výkony
v jednej z najťažších stien vo Vysokých Tatrách, dramatické pády, mystické tajomstvá a iné zaujímavosti. Podrobnejšie informácie o tejto povesti a niečo z histórie sa dočítate v booklete, ktorý je súčasťou DVD.

#04

I. diel – Malá Studená dolina

2,50 €

Skialpinistický sprievodca Malou Studenou dolinou vo Vysokách Tatrách. Je to prvý filmový sprievodca zlyžovanými trasami v oblasti Malej Studenej doliny s odborným výkladom a obtiažnosťami príslušných trás. Film poskytuje panoramatické pohľady s polohami trás ako aj názvy dôležitých vrcholov, sediel a iných orientačných bodov doliny, vďaka čomu je DVD pútavé nielen pre skialpinistov, ale aj pre bežných turistov.

 

 • mapa + foto s popismi trás vo vnútri obalu
 • dĺžka trvania je 60 minút
 • polské, anglické a nemecké titulky

#05

II. diel – Skalnatá dolina

2,50 €

Skialpinistický sprievodca Skalnatou dolinou vo Vysokách Tatrách. V poradí druhé pokračovanie sprievodcov zlyžovanými trasami vo Vysokých Tatrách je venované oblasti Skalnatej doliny s odborným výkladom a obtiažnosťami príslušných trás.

Film poskytuje panoramatické pohľady s polohami trás ako aj názvy dôležitých vrcholov, sediel a iných orientačných bodov doliny, vďaka čomu je DVD pútavé nielen pre horolezcov, skialpinistov a turistov, ale aj pre lyžiarov a freeridestov.
Táto dolina ponúka široké možnosti využitia voľného času v zimnom období ako jedna z mála vo Vysokých Tatrách.

 

 • mapa + foto s popismi trás vo vnútri obalu
 • dĺžka trvania je 60 minút
 • polské, anglické a nemecké titulky

Je to dolina z ve´mi atraktívnou polohou a prístupmi do nej s viacerými možnosťami
-z Tatranskej Lomnice – kabínkovou lanovkou, pešo alebo na lyžiach, čo ocenia hlavne skialpinisti.
– zo Starého Smokovca – cez Hrebienok po Tatranskej magistrále na Skalnaté pleso pešo – na lyžiach.

Dolina ponúka
– lyžovanie v Lomnickom sedle na zjazdovke pre verejnosť. Je to najvyššie
položené stredisko na Slovensku z peknými pohľadmi na panorámy
okolitých štítov a širokého okolia.
– skialpinizmus a freeride v okolitom teréne
– doprava visutou lanovkou na Lomnický štít
– lyžovanie zo Skalnatého plesa do Tatranskej Lomnice

Dokumentárne filmy

Tuhé skupenstvo vody

Vo filme ukáže Erik Rabatin a Peter Mižigár ako sa lezú ľady vo Vysokých Tatrách v rôznych podmienkach a to pri teplotách zimných -8°C a jarných +8°C.

Kamera: Jaroslav Matoušek, Igor Michlík
Réžia, scenár, strih: Jaroslav Matoušek
Hudba: Peter Pavličko
Formát: 16:9
Dľžka: 10 min.

DVD/FILMY

Dotyky s Tatrami

Film vznikol v rámci medzinárodnej súťaže o najlepší krátky film
v rámci projektu Tatrica 2010, kde obsadil 2.miesto.
Film predstavuje outdoorové aktivity vo Vysokých Tatrách.

DVD/FILMY

Kamera, scenár, réžia: Jaroslav Matoušek, Igor Michlík, Igor Dinda
Hudba : Peter Pavličko
Paragliding: Igor Dinda
Bike: Igor Dinda, Ondrej Pješčák
Voda: Svetozár Lacko, Martin Maliňák, Martin Maliňák ml., Jozef Šima
Horský vodca a spol.: Peter Šperka, Janka Šperková, Igor Dinda
Formát: 16:9
Dĺžka: 8min.

Napíšte nám

Momentálne nie sme online. Ale môžte nám napísať Váš dotaz a my Vám odpovieme v čo najkratšom čase.

Not readable? Change text. captcha txt